Baza wiedzy

 

Co wyróżnia nasze soki?

Na pewno to, że w nasze soki wkładamy serce i pasję - nie jest to masowy wyrób. Od początku swojej działaności główny nacisk kładziemy na jakość i smak naszych soków. Każda partia jest przez nas dokładnie sprawdzana. Wiemy doskonale skąd pochodzą wykorzystywane przez nas owoce i warzywa. Nie dodajemy żadnych polepszaczy, cukrów, konserwantów, co więcej nasze soki nie są poddawane procesom utrwalania oraz pasteryzacji.

Działamy lokalnie, przez co również droga pokonywana przez nasze soki jest możliwie najkrótsza.

Oferujemy smaki niedostępne w sokach produkowanych na masową skalę, dodajemy zioła i przyprawy, które nie tylko wpływają pozytywnie na smak soków, ale również wzbogacają ich wartość odżywczą. Ponadto w naszej ofercie można znaleźć edycje limitowane oparte głównie na lokalnych i sezonowych produktach

Nasze soki uzyskujemy dzięki metodzie „cold-pressed”, czyli inaczej wyciskanie na zimno.

Wykorzystujemy specjalnie przeznaczoną do tego prasę hydrauliczną, która dzięki 15 tonom nacisku wydobywa z warzyw i owoców wszystko, co najlepsze aż do ostatniej kropli. Powolny proces produkcji gwarantuje, że sok nie przechodzi przez żadne ekstremalne warunki, gdzie mógłby ulec uszkodzeniu. Wyciskanie na zimno jest najlepszą metodą na pozyskiwanie najwyższej jakości soku, przy zachowaniu największej ilości witamin, minerałów i wartości odżywczych.

 

Dlaczego warto pić soki?

Soki odgrywają bardzo ważną rolę w utrzymaniu zdrowej diety, ponieważ ułatwiają spożywanie zalecanych pięciu do ośmiu dziennych porcji owoców i warzyw. Poza tym, że soki są po prostu smaczną i prostą formą zdrowego napoju, a nawet posiłku, przemawiają za nimi również liczne twarde argumenty.

  • Łatwe przyswajanie

W całych owocach i warzywach (niekiedy również w napojach zawierających miąsz) niektóre enzymy, witaminy (A,C,E) oraz składniki mineralne (żelazo, potas, magnez, miedź, sód, jod) są uwiązane w nietrawionym błonniku i nie zostają przyswojone w dużej mierze przez organizm. Dzięki „uwolnieniu” w postaci soku przyswajają się one w zaledwie 15 min, co zmniejsza również wydatek enrgetyczny przeznaczany na trawienie. W efekcje takie organy jak jelita, wątroba czy trzustka nie muszą tak ciężko pracować, a ty nie czujesz się ociężały po wypiciu soku.

  • Oczyszczają organizm

Z uwagi na brak zawartości błonnika surowe soki mają działanie przeczyszczające. Sprawiają, że z organizmu usuwane są substancje toksyczne. Dodatkowo pobudzają wątrobę, jelita i nerki, dzięki czemu organizm rozkłada i wydala więcej chemicznych substancji oraz produktów odpadowych przemiany materii.

  • Przeciwutleniacze

Ziołą, owoce i warzywa zawierają duże ilości przeciwutleniaczy, czyli substancji chroniących komórki przed szkodliwym działanie wolnych rodników, które to przyczyniają się do niszczenia i starzenia się komórek, zwiększając ich podatność na procesy nowotworowe.

  • Źródło wody

Surowe soki dostarczają organizmowi wody niezbędnej do uzupełnienia zapasu płynu, a jednocześnie stanowią źródło wszystkich niezbędnych, witamin, składników mineralnych, enzymów i substancji fitochemicznych. Poza tym soki przyczyniają się do alkalizacji płynów ustrojowych, co ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania układu odpornościowego i przebiegu procesów metabolicznych.

  • Dodają energii

Świeży sok to naturalny i zdrowy zastrzyk energii. Żywe rośliny są nośnikiem „zielonej energii”, z której każdy może skorzystać. Zawarte w sokach witaminy, enzymy oraz składniki mineralne dodają mocy i wigoru, niezbędnych w codziennej aktywności, ćwiczeniach sportowych czy rekonwalescencji.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl